Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Numer telefonu +48 22 150 15 16
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Adres e-mail recepcja@opsa.pl
  • Polski
  • English
  • Русский
Protezy kończyn górnych
Ręce wykonują bardzo różnorodne, złożone i precyzyjne ruchy, dlatego utrata kończyny górnej jest często bardzo trudnym doświadczeniem, które wiąże się z dużymi zmianami w życiu. Aby poprawić komfort i jakość życia, stosuje się protezy ręki. Najnowsze rozwiązania umożliwiają chwytanie dowolnego przedmiotu z dużą dokładnością, dynamiką i odpowiednią siłą. Dopasowaniem odpowiedniej protezy zajmuje się protetyk. Jest to zadanie wymagające ogromnej wiedzy specjalistycznej, a także właściwego rozpoznania potrzeb i możliwości Pacjenta. Protezy rąk dobiera się z uwzględnieniem miejsca, na którym została przeprowadzona amputacja. Może to być poziom palców, dłoni, przedramienia, ramienia, a nawet wyłuszczenia w stawie barkowym. 
JAKIE PROTEZY KOŃCZYNY GÓRNEJ WYKONUJEMY W OPSA?
W OPSA oferujemy protezy zarówno kosmetyczne, jak i mechaniczne, przy wszystkich poziomach amputacji. Dla Pacjentów poszukujących rozwiązań funkcjonalnych proponujemy najbardziej zaawansowane technologicznie protezy mioelektryczne oraz bioniczne. W tego typu protezach możliwe jest realistyczne odtworzenie funkcji chwytnej kończyny oraz personalizacja ustawień i chwytów. Protezy cechuje nowoczesny, nieprzeciętny, futurystyczny wygląd.

Dla Pacjentów oczekujących wizualnego ukrycia braku kończyny proponujemy protezy estetyczne, tworzone z użyciem dłoni i rękawic silikonowych naturalne odwzorowujących wygląd kończyny.

Nasz protetyk pomoże Ci dobrać najlepsze możliwe rozwiązanie protetyczne.
Różne rodzaje protez kończyn górnych - PROTEZY MECHANICZNE / KINETYCZNE
Protezy mechaniczne, inaczej zwane kinetycznymi, pozwalają na wykonywanie podstawowych czynności życia codziennego, co znacznie zwiększa samodzielność w funkcjonowaniu. Posiadają ruchome części sterowane w sposób czynny lub bierny. Mechanizm czynny polega na sterowaniu protezy siłą mięśni przy pomocy zawieszenia, natomiast w biernym konieczne jest wsparcie ręki zdrowej. Dzięki protezom mechanicznym Pacjent może chwytać i obracać przedmioty. System linkowy umożliwia również blokowanie i odblokowywanie łokcia. Do protez kinetycznych można wymiennie stosować końcówki robocze, a także dopasować rękawicę kosmetyczną.
Różne rodzaje protez kończyn górnych - MIOELEKTRYCZNE / BIONICZNE PROTEZY RĄK
Protezy mioelektryczne, czyli inaczej bioniczne, to najbardziej zaawansowane technologicznie protezy rąk. Są zasilane systemem baterii, które wymagają doładowywania. Napięcie lub skurcz mięśnia wywołują sygnał elektryczny, dzięki któremu proteza może wykonywać precyzyjne ruchy w szerokim zakresie. Aby mogła ona prawidłowo działać, sygnały odbierane przez nią z powierzchni kikuta powinny być silne i jednoznaczne. Dlatego do jej użytkowania trzeba się przygotować - odpowiednio wyćwiczyć mięśnie. Pomoże Ci w tym nasz fizjoterapeuta. Dzięki protezie bionicznej Pacjent może bezwysiłkowo otwierać i zamykać palce protezy, rotować nadgarstek czy też sterować stawem łokciowym. Przekłada się to na zwiększenie jego samodzielności i znaczną poprawę funkcjonowania w społeczeństwie.
Różne rodzaje protez kończyn górnych - PROTEZY KOSMETYCZNE
Proteza kosmetyczna odzwierciedla wygląd utraconej kończyny, co wizualnie maskuje jej brak. Najlepszy efekt można uzyskać poprzez wykonanie kopii zdrowej kończyny z uwzględnieniem odpowiedniego dopasowania koloru pokrycia kosmetycznego. W zależności od wysokości budżetu można wybrać bardziej lub mniej realistycznie wyglądające rozwiązania protetyczne. Protezę kosmetyczną można również w niewielkim zakresie wykorzystać do wykonywania codziennych czynności.
Wybór odpowiedniej protezy

Nasz protetyk podczas konsultacji szczegółowo przedstawi Ci możliwości zastosowania różnych protez rąk i zaproponuje najbardziej optymalne dla Ciebie rozwiązania.

Zapraszamy do kontaktu!

Zapisz się na wizytę


Wyślij
Zadzwoń teraz!