Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Numer telefonu +48 22 150 15 16
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Adres e-mail recepcja@opsa.pl
 • Polski
 • English
 • Русский

W ramach działalności firmy Opsa zajmujemy się produkowaniem oraz dostarczaniem ortez, w tym:   • ortez pierścieniowych,   • stabilizatorów,   • DAFO,   • AFO,   • GRAFO,   • KAFO.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wszystkich dostępnych tutaj produktów, które służą do wpływania na cechy strukturalne i funkcjonalne układu nerwowo-mięśniowego oraz kostnego. Dostępne tutaj sprzęty ortopedyczne posłużą w przypadku wielu schorzeń i wad, doprowadzając do ich korygowania. Co więcej, dostępne są one w firmie Opsa w bardzo dobrej cenie, która łączy się z ich wysoką klasą.Zaawansowana technologia produkcji ortezJako producent sprzętów ortopedycznych dbamy o to, aby służyły one dobrze Pacjentom. W tym celu wykorzystujemy zaawansowaną technologię i tworzymy ortezy: pierścieniowe, stabilizatory, DAFO, AFO, GRAFO, KAFO. Nie tylko zajmujemy się ich produkcją, ale też dostosowywaniem do potrzeb Pacjentów. W ramach naszej działalności świadczymy bowiem też usługi medyczne. Prowadzimy szereg badań, tak aby nasze produkty były dopasowane do indywidualnych potrzeb.Ortezy na wiele problemów związanych z układem nerwowo-mięśniowym i kostnymW ramach oferowanych tutaj produktów medycznych, proponujemy ortezy: DAFO, AFO, GRAFO, KAFO. Pod tymi enigmatycznymi nazwami kryją się różnego rodzaju produkty dostosowane odpowiednio do wad i problemów związanych z układem nerwowo-mięśniowym i kostnym.DAFO jest to orteza na stopę i staw skokowy górny. Tego rodzaju produkt można używać również z butem, przeznaczona jest ona do chodzenia. DAFO wykonujemy z materiałów termoplastycznych i pianek poliuretanowych.AFO jest ortezą, która obejmuje staw skokowy górny, a także podudzie. Zaletą tego rodzaju sprzętu ortopedycznego jest to, że można stosować go również z innymi ortezami dostępnymi w naszej ofercie.GRAFO ma za zadanie wspomóc utrzymanie lub poprawę wyprostu w stawie kolanowym. Jest to produkt przeznaczony dla Pacjentów, mających problemy z wyprostowaniem nogi w kolanie. Ortezę tę wykorzystuje się w pionizacji oraz chodzeniu.KAFO to kompleksowa orteza, której zadaniem jest objęcie całej dolnej kończyny. Tego rodzaju produkt medyczny dobiera się indywidualnie w oparciu o wagę Pacjenta, a także jego aktywność fizyczną.

Orteza pierścieniowa RINGOrteza stosowana do korekcji stawu skokowego dolnego z jednoczesnym wolnym ruchem w stawie skokowym górnym. Dzięki pełno kontaktowej formie korekcji może być stosowana w przypadku dużych deformacji w obrębie stóp. Wykonywana jest z materiałów stanowiących połączenie włókna węglowego i laminatów poliakrylowych. Orteza RING ze względu na swoją konstrukcję powinna być stosowana z obuwiem dedykowanym do ortez.

DAFO (Dynamic – Ankle – Foot – Orthosis)

Niska orteza obejmująca stopę i staw skokowy górny. Rola tego typu zaopatrzenia polega na zapewnieniu korekcji w obrębie stopy z dodatkową stabilizacją stawu skokowego górnego w płaszczyźnie czołowej. Jest to orteza stosowana do chodzenia, z możliwością włożenia do butów. Orteza DAFO, dzięki odpowiedniej korekcji i dodatkowemu systemowi pelot działa sensomotorycznie na stopę – stymuluje mechanoreceptory zlokalizowane na jej podeszwowej stronie. DAFO wykonywane jest z materiałów termoplastycznych oraz pianek poliuretanowych.

AFO (Ankle – Foot – Orthosis)Grupa ortez obejmujących stopę, staw skokowy górny i podudzie. Tego typu rozwiązania stosuje się jako ortezy spoczynkowe (AFO NOCNE), do pionizacji (AFO SOLID) jak i do nauki bądź reedukacji chodu (AFO DYNAMICZNE). Ortezy AFO mogą być stosowane w kombinacji z innymi rodzajami ortez jako rozwiązania hybrydowe np. DAFO w AFO lub RING w AFO. Mogą być wykonane z materiałów termoplastycznych lub włókna węglowego. Funkcjonalność ortez AFO można rozbudowywać poprzez wykorzystanie dodatkowych komponentów np. ruchomych stawów lub dynamicznych elementów węglowych.

GRAFO (Ground Reaction – Ankle – Foot – Orthosis)Orteza, która dzięki przedniemu zabudowaniu podudzia wykorzystuje siłę reakcji podłoża w celu utrzymania lub poprawy wyprostu w stawie kolanowym. Ten typ zaopatrzenia w szczególności znajduje zastosowanie we wzorcach ruchowych z ograniczonym wyprostem w stawie kolanowym.
Cechą charakterystyczną tego typu ortez jest stabilizacja stawu skokowego górnego i sztywny spód ortezy, dzięki którym pojawia się zewnętrzny moment prostujący w stawie kolanowym. Orteza GRAFO może być wykorzystywana do pionizacji lub chodzenia, wszystko zależy od zastosowanych materiałów. Może to być materiał termoplastyczny, żywica poliakrylowa lub włókno węglowe.

KAFO (Knee – Ankle – Foot – Orthosis)Orteza obejmująca całą kończynę dolną. Stosuje się ją jako zaopatrzenie spoczynkowe (KAFO NOCNE), do pionizacji (KAFO SOLID) lub do poprawy wzorca chodu (KAFO Dynamiczne). Funkcjonalność tego typu ortezy zależy od użytych materiałów oraz dodatkowych elementów w postaci stawów ortotycznych lub siłowników gazowych dobieranych indywidualnie do wagi i stopnia aktywności. Ortezę KAFO stosuje się w celu korekcji osi długiej kończyny, zapobieganiu przykurczom mięśniowym lub stabilizacji stawu kolanowego w danej pozycji. Do produkcji ortez KAFO stosuje się materiały termoplastycze, laminaty poliakrylowe lub włókno węglowe.