Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Numer telefonu +48 22 150 15 16
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Adres e-mail recepcja@opsa.pl
  • Polski
  • English
  • Русский

Protezy kończyn dla dzieci

Utrata kończyny u dziecka jest niezwykle trudnym doświadczeniem, jednak odpowiednio przygotowana proteza lub ortoproteza daje szansę na powrót do sprawności, ułatwia wykonywanie codziennych czynności czy zabawę z rówieśnikami.

Podczas pierwszego spotkania protetyk przeprowadza dokładny wywiad z rodzicami, na którym zapoznajemy się z przyczyną oraz poziomem amputacji u dziecka. Zwracamy uwagę na wiek oraz poziom mobilności małego Pacjenta (czy dziecko stoi, chodzi, pełza itp.). Dopiero gdy dziecko potrafi już stać oraz się poruszać możliwe jest zaprotezowanie. Dzięki temu będzie ono mogło maksymalnie wykorzystać jej możliwości – chodzić, biegać, skakać.
Zdajemy sobie sprawę, że mały Pacjent z amputowaną kończyną potrzebuje szczególnego zaopiekowania, dlatego podczas tworzenia protezy lub ortoprotezy dbamy przede wszystkim o staranny dobór komponentów. Jest to bardzo ważne ze względu na szybkie tempo rozwoju dziecka.
Gdy dziecko rośnie, dopasowujemy coraz większe elementy protezy lub ortoprotezy w taki sposób, aby umożliwiały mu normalne funkcjonowanie.
Cechy protez i ortoprotez dla dzieci wykonywanych w OPSA:
  • wytrzymałe,
  • odporne na uszkodzenia,
  • lekkie,
  • wspierające naturalną zdolność ruchową,
  • wykonane z wykorzystaniem najnowszych technologii.
W OPSA wykonujemy protezy i ortoprotezy dostosowane do potrzeb dzieci w każdym wieku. Dbamy o to, materiały, z jakich są wykonywane, chroniły wrażliwą skórę dziecka przed otarciami, tak aby codzienne aktywności nie kojarzyły się mu z nieprzyjemnymi doświadczeniami.
Podczas konsultacji nasz protetyk szczegółowo przedstawi możliwości zastosowania zaopatrzenia protetycznego dla Twojego dziecka (protez lub ortoprotez) i zaproponuje najbardziej optymalne dla rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu!

Zapisz się na wizytę


Wyślij
Aleja Rzeczypospolitej 1,
02-972 Warszawa