Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Numer telefonu +48 22 150 15 16
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Adres e-mail recepcja@opsa.pl
  • Polski
  • English
  • Русский

Utrata kończyny jest bardzo trudnym doświadczeniem zarówno dla Pacjenta, jak i jego rodziny. Oddziałuje na każdy aspekt życia – psychikę, emocje, fizyczność, poczucie własnej wartości i atrakcyjności, a także na aspekt duchowy. Pacjent musi się oswoić z nową sytuacją, przystosować do niej i przygotować do protezowania – nie tylko wzmocnić mięśnie i przygotować kikut, ale także odpowiednio zadbać o swoją psychikę. W zależności od wielu czynników, w tym od okoliczności utraty kończyny, sytuacji finansowej, umiejętności/kondycji psychologicznych/psychicznej oraz wsparcia lub jego braku, droga do odzyskania sprawności może być szybka lub znacząco się wydłużać.

Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w OPSA otaczamy naszych Pacjentów pełną opieką i wsparciem od momentu utraty kończyny, przez cały proces odzyskiwania sprawności. Opiekun medyczny OPSA nieodpłatnie realizuje cykliczne wizyty domowe u Pacjenta, które mają na celu jego odpowiednie przygotowanie do protezowania. Edukuje, pomaga wdrożyć ćwiczenia wzmacniające kikut i zasady terapii ułożeniowej. Stanowi on również dla Pacjenta i jego rodziny wsparcie, także w zakresie obiegu dokumentów potrzebnych do wykonania protezy w ramach przysługujących dofinansowań. Dzięki temu nasi Pacjenci unikają dodatkowego stresu i szybciej przystępują do zaopatrzenia kończyny w protezę.

Optymalne dopasowanie zaopatrzenia protetycznego jest procesem, który wymaga nie tylko zaangażowania ze strony personelu obsługującego, lecz również ze strony Pacjenta. Dlatego niezwykle istotne jest, aby wybrać zakład ortopedyczny, w którym pracują osoby godne zaufania. Dzięki temu współpraca będzie przebiegać efektywniej, a Pacjent szybciej odzyska sprawność i niezależność.

Pamiętaj, że nie jesteś sam. Jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc.