Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Numer telefonu +48 22 150 15 16
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Adres e-mail recepcja@opsa.pl
  • Polski
  • English
  • Русский
OSSEOINTEGRACJA
Czym jest osseointegracja?

Osseointegracja to rewolucyjna technologia dla osób po amputacji kończyny dolnej lub górnej oferująca realne rozwiązanie dla Pacjentów mających problemy z tradycyjną protezą. Implant do osseointegracji sztywno mocuje się w kończynie, co minimalizuje tarcie oraz zapewnia proste, szybkie i bezpieczne połączenie kikuta z protezą.


Zalety osseointegracji:

  • większa swoboda ruchów,
  • lepsza kontrola kończyny,
  • zmniejszenie odczuwanego bólu,
  • skrócony czas wymagany na zakładanie i zdejmowanie protezy,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia problemów ze stawami i kręgosłupem w przyszłości.

Dla kogo jest osseointegracja?

Obecnie technologia osseointegracji jest możliwa w leczeniu amputacji powyżej i poniżej kolana, powyżej i poniżej łokcia oraz kciuka i palca. Lekarz może zasugerować operację, jeśli Pacjent ma problemy z używaniem konwencjonalnej protezy z lejem.

Wszystkie osoby po amputacji są potencjalnymi kandydatami do osseointegracji. Jednak czynniki takie jak: wiek, palenie, trwająca chemioterapia, napromieniowanie kości, utrzymujące się infekcje, ciąża i kondycja psychiczna generują dodatkowe ryzyko. Należy również zachować ostrożność w przypadku Pacjentów zmagających się z cukrzycą i chorobą naczyń obwodowych.

OPSA zaopatruje Pacjentów po osseointegracji w protezy
Proteza w osseointegracji

Kończyna z osseointegracją składa się z wielu komponentów, które można podzielić na moduły wszczepialne lub niewszczepialne. Wszczepialny implant jest bezpośrednio wprowadzany do pozostałej kości po amputacji.

Adapter z podwójnym stożkiem łączy implant z zewnętrzną protezą, która jest dodatkowo zabezpieczona wewnętrzną śrubą blokującą. Na zewnątrz adapter jest mocowany do urządzenia zabezpieczającego z kontrolą mechanizmu obrotowego, które dodatkowo łączy się z kończyną protetyczną.
Korzyści z wyboru ossointegracji

NISKIE RYZYKO POWIKŁAŃ
Z technologii osseointegracji skorzystały już setki osób po amputacji. Badania kliniczne potwierdzają, że ryzyko powikłań jest porównywalne ze zwykłymi endoprotezami stawów.

ULEPSZONA MOBILNOŚĆ
Umożliwienie pełnej swobody ruchu od chodzenia po jazdę na rowerze i zajęcia rekreacyjne. Ruch nie jest już ograniczany przez wystające krawędzie leja.

OSZCZĘDNOŚĆ
Dzięki implantowi z osseointegracją eliminuje się konieczność wymiany leja i powiązanych z nim materiałów, co zmniejsza koszty w dalszej perspektywie.
Zakładanie i zdejmowanie protezy jest bardzo łatwe i zajmuje mniej niż 10 sekund. To urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby można je było stosować ze wszystkimi typami protez.

W OPSA przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy protezowania po zabiegu osseointegracji.

Placówką rekomendowaną przez OPSA, w której można wykonać osseointegrację, jest Paley European Institute.

Zapisz się na wizytę


Wyślij
Aleja Rzeczypospolitej 1,
02-972 Warszawa