Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Numer telefonu +48 22 150 15 16
Godziny otwarcia Pon - Pt: 8:00 - 16:00
Adres e-mail recepcja@opsa.pl
  • Polski
  • English
  • Русский

Jak dobrać protezę kończyny górnej?

Wskutek nagłego wypadku bądź postępujących zmian chorobowych zdarza się, że pacjenci poddawani są zabiegowi amputacji określonej części ciała – np. ręki. Pogodzenie się z utratą kończyny górnej jest ogromnym wyzwaniem dla każdej z osób, które tego doświadczyły, a także dla ich bliskich. Zarówno w sferze psychologicznej, jak i fizycznej, konieczne jest podjęcie takich działań, które umożliwią pacjentowi jak najszybszy powrót do zdrowia i mobilności. Kluczowym etapem, który wymaga szeregu przygotowań, jest dobór protezy kończyny górnej.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup protezy po amputacji?

Choć utrata ręki jest zdarzeniem nieodwracalnym, to dzięki osiągnięciom medycyny życie osób po amputacji może wrócić do normalnego trybu. Nowoczesne uzupełnienia kończyn górnych często umożliwiają funkcjonowanie w sposób całkowicie sprawny – pacjenci mogą wykonywać z ich wykorzystaniem zarówno proste, podstawowe czynności, jak i zaawansowane, bardzo precyzyjne prace.

Proteza kończyny górnej może ułatwić powrót do normalnego funkcjonowania pacjenta. Współczesne modele mogą łączyć w sobie funkcje kosmetyczne oraz kinetyczne. Odpowiednio dobrane oraz wyprodukowane na zamówienie nie tylko wiernie odwzorowują wygląd utraconej ręki, ale też przywracają pożądane proporcje ciała, wyrównują masę obustronną i umożliwiają wykonywanie określonych ruchów.

Jak dobrać odpowiednie rozwiązanie?

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, by zamówione uzupełnienie amputowanej ręki było jak najbardziej funkcjonalne, jest dokładne badanie potrzeb pacjenta. Kluczowe jest ustalenie funkcjonalności protezy – czy ma ona pełnić funkcję kosmetyczną czy kinetyczną, a może łączyć w sobie obydwie te cechy. Znaczenie ma tutaj w szczególności tryb życia pacjenta, codzienna aktywność – zarówno zawodowa, jak i hobbystyczna. Niektóre osoby chcą, aby ich proteza kończyny górnej posiadała głównie walory estetyczne i wiernie odwzorowywała utraconą rękę, gdy innym zależy na tym, by uzupełnienie było jak najbardziej użyteczne.

Proste, kosmetyczne uzupełnienie czy zaawansowana technologicznie proteza bioniczna?

Obecnie możemy wyróżnić kilka typów uzupełnień poamputacyjnych do kończyn górnych, które są dostępne na rynku. Te najbardziej podstawowe to uzupełnienia kosmetyczne – czyli takie, które wyglądem przypominają utraconą kończynę, ale nie umożliwiają wykonywania podstawowych ruchów. Inny rodzaj to modele mechaniczne – czyli takie, dzięki którym możliwe jest wykorzystywanie uzupełnienia podczas dokonywania codziennych, prostych czynności, np. unoszenia, podtrzymywania określonych przedmiotów. Najbardziej zaawansowane technologicznie protezy to modele mioelektryczne i bioniczne, których nadrzędną cechą jest to, że dzięki nim pacjenci mogą ponownie odzyskać swobodę ruchów i wykonywać nawet precyzyjne prace.

Dobór protezy kończyny górnej – wsparcie profesjonalistów

OPSA jest firmą, która zajmuje się bezpośrednią produkcją oraz dystrybucją specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego. Nasz zespół tworzy grono wykwalifikowanych specjalistów, którzy służą radą oraz wsparciem w zakresie doboru najbardziej odpowiednich rozwiązań. Doświadczony zespół OPSA pomoże w wyborze dokładnie takiej protezy, która sprosta wszelkim oczekiwaniom oraz kondycji zdrowotnej pacjenta, a ponadto będzie realnie wspomagała powrót do pełni mobilności.